Húsleves

A magyar húslevesnek és az ázsiai ramennek két fő közös pontja van. Az egyik a jó alaplé szárnyasból vagy marhahúsból, a másik a jóféle tészta. Aztán mindkettőbe kerül zöldség is, de én jobban szeretem a kevés ideig főtt, szinte ropogósra hagyott zöldségekkel tálalva, a hagyományosan fáradtra főtt zöldségek helyett. Így ebben a változatban összemixeltem a két konyha legjobb tulajdonságait, és létrejött az én kedvenc húslevesem. (Bocs, mama, a tiéd a legjobb azért.)

Hozzávalók 6 személyre

1 kg húsos pulykanyak
3 fehérrépa
4 sárgarépa
2 hagyma
1 zeller
1 szem krumpli
2 gerezd fokhagyma
ujjnyi gyömbér
1 csokor petrezselyem
só, szemes bors

A tojásmetélthez:
2 tojás
üvegtészta (elhagyható)

A tálaláshoz:
újhagyma, karikákra vágva
petrezselyem, apróra vágva

Elkészítés:

Ha gyorsabb húslevesről van szó, szeretek pulykanyakat használni, mert ha figyelünk, akkor jó húsos darabokat kapunk, és egyben van benne csontos rész is, ami a megfelelő tartalmat adja majd. Ezeket leöblítjük, és feltesszük főni. Ha kell, forrás után lehabozzuk, azaz egy kisebb szűrővel leszedjük a tetején keletkező habot, hogy szép tiszta levesünk legyen. Ami még fontos, hogy fedő alatt, gyöngyözve készül a lé, hogy az értékes zsírok ne szálljanak a szagelszívóba a gőzzel együtt. A zöldségeket megtisztítjuk és daraboljuk.

1 órát főnek a húsok magukban, majd beletesszük a gyömbért, a hagymát, a fokhagymát, a krumplit, a zellert és a répák felét. Sózom, borsozom. Még 1 órát fő, és beletesszük a petrezselymet is.

3 óra után megkóstoljuk, és sózzuk, ha még kell. Kiveszünk belőle mindent, és leszűrjük. Ez azért is fontos, mert így tovább eláll a hűtőben. A húst leválasztjuk a csontról. Sajnos a főtt zöldségekre nem lesz szükség.

A maradék répákat vékony szálakra vágjuk, és magas hőfokon, serpenyőben megpirítjuk. A 2 tojást nagyon vékony omlettnek megsütjük, és amikor elkészült, egy deszkán széles metéltszerű csíkokra vágjuk. Aki szereti, üvegtésztával is tálalhatja. A végén még díszítjük újhagymakarikákkal és friss petrezselyemmel.

Tipp:

A lányom nagyon szereti bele a zöldborsót és a gombát is, amit a 3 órás főzés utolsó 20 percében szoktam beletenni. Illetve tálaláskor 1-2 evőkanál szezámolajjal is gazdagíthatjuk az ízét.

Tetszett a recept?

- Mutass többet a szerzőtől -